• +421486112220
  • info@alphabetsk.com
  • English Slovak

Časté otázky

Odpoveď na túto otázku záleží od toho, koľko času ste ochotný venovať učeniu sa. Väčšina študentov navštevuje jazykovú školu raz či dva razy týždenne, na jednu, dve alebo tri vyučovacie hodiny. Doma tiež pokračujú úlohami, ktoré im zadal učiteľ.
Ak nie ste ochotný sa učiť nikto vám nemôže pomôcť. Ak ste rozhodnutý naučiť sa nikto vás nemôže zastaviť.

Existuje mylná predstava, že individuálne učenie je najprínosnejšie, najlepšie.
V skutočnosti obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. Keď sa učíte v skupine máte oveľa viac možností načúvať druhým, učiť sa aj z ich prízvuku, výslovnosti a štýlu rozprávania. To tiež umožňuje väčšiu interakciu v rámci skupiny. Skupinové učenie môže byť často zaujímavejšie a zábavnejšie.
Individuálne učenie rýchlo zvyšuje komunikatívne schopnosti, pretože je veľmi intenzívne. Tiež umožňuje napredovať vlastným tempom, či už rýchlejším alebo pomalším.

Rovnako ako čokoľvek iné, ak prestaneš niečo robiť alebo používať, potom sa ťažšie znova začína. Napríklad všetci vieme, čo sa stane, keď idete do posilňovne trikrát týždenne, a potom sa zrazu prestanete chodiť! Štíhlu postavu si nadobudnete cvičením, ale udržíte ju tiež iba pokračovaním v cvičení. To isté možno povedať o jazyku. Ako sa hovorí, opakovanie je matka múdrosti.

Tu naozaj záleží na tom, čo chcete dosiahnuť. Ak si chcete len udržiavať v kondičku (ako v posilňovni), potom je to pravdepodobne dosť. Ak však chcete byť najlepší, potom je potrebné viac práce a praxe.
V Alphabet SK samozrejme prispôsobime vaše lekcie a štúdium vašim cieľom a tomu čo chcete dosiahnuť.
Benjamin Franklin povedal: “Povedz mi, a ja zabudnem. Uč ma a ja si možno zapamätám. Zapoj ma a ja sa naučím”

Profesionálne kvalifikovaní učitelia študovali dlho a tvrdo, aby mohli pomáhať študentom dosiahnuť to najlepšie, na čo ako študenti majú schopnosti. Kvalifikovaní učitelia chápu, že každý študent je iný a každý má rôzne štýly učenia. Majú schopnosť rozpoznať, kedy je potrebná zmena prístupu.

Rovnako dôležitá je aj komunikácia s lektorom v jeho rodnom jazyku, v tomto prípade v angličtine. Native speaker sa tak rýchlo a ľahko stane vynikajúcim priateľom, s ktorým sa dá konverzovať a zlepšovať komunikačné schopnosti.

Jazyková škola Alphabet SK ponúka obe možnosti a poskytuje tak najvhodnejšiu kombináciu pre rýchle naučenie sa anglického jazyka.

Jedným slovom – nie. Predtým než začnete kurz, budete vedieť presne všetky ceny kurzov, zahrňujúce aj učebnice.

Opäť – nie. Váš učiteľ vám vysvetlí všetko, čo potrebujete vedieť predtým, než sa začnete učiť. Žiadne nemilé prekvapenia.

Kontaktuje nás a zistite, čo pre vás môžeme urobiť.