• +421486112220
 • info@alphabetsk.com
 • English Slovak

Prečo sa učiť anglicky?

 1. Angličtina je najpoužívanejší jazyk na svete.

Vyše 400 miliónov ľudí na svete používa angličtinu ako materinský jazyk. Ďalších 1,5 miliardy ľudí hovorí po anglicky a ďalšia miliarda sa po anglicky učí.

 1. Angličtina je obchodným jazykom, jazykom biznisu

Dominantým jazykom biznisu je angličtina. V dnešnej dobe existuje veľa spoločností, ktoré obchodujú so svojimi medzinárodnými klientami či partnermi a dodávateľmi z iných krajín. Tieto spoločnosti komunikujú navzájom medzi sebou po anglicky. Aktívne ovládanie angličtiny teda znamená, že máte vyššie šance sa zamestnať, či už vo svojej rodnej krajine alebo aj v zahraničí, kdekoľvek vo svete. Ak plánujete kariéru vo svete vedy, počítačov, letectve, diplomacie či cestovného ruchu, ovládanie angličtiny bude pre vás to najdôležitejšie ak sa chcete posunúť vyššie a zarábať viacej peňazí.

 1. Väčší výber univerzít

Oxford, Cambridge alebo Harvard – čo majú tieto univerzity spoločné?

Reprezentujú najlepšie univerzity na svete, ktoré produkujú najvzdelanejšie mozgy naších čias. Aby ste na nich mohli študovať, jednoducho musíte ovládať angličtinu.

 1. Bohatstvo literatúry

Ak sa naučíte po anglicky, otvoríte svoju myseľ a môžete nazrieť do bohatého sveta literatúry, do ktorého určite patria napríklad Shakespeare alebo sestry Bronteove. Pri prekladoch ich prác do iných jazykov sa môže stratiť veľa čara. Najlepším spôsobom ako si užiť literárnu klasiku je čítať tieto diela v originálnom jazyku v akom boli napísané.

 1. Jednoduchá abeceda

Angličtina používa abecedu odvodenú z latinskej abecedy, a nemusíte sa teda trápiť s novou abecedou ako by to bolo napríklad ak by ste študovali čínštinu, ruštinu či arabštinu.

 1. Prístup k širšiemu množstvu informácií

Vyše 50% internetových stránok je v angličtine! Druhým najpoužívanejším jazykom internetu je ruština, v ktorej je napísaných približne 6 % stránok. Používaním angličtiny napríklad pri vyhľadávaní informácií sa dostanete k viac informáciám a môžete sa tak ďalej vzdelávať. Rozdiel v počte nájdených článkov a informácií je neuveriteľný. Ak nerozumiete anglicky k mnohým informáciám sa ani nedostanete.

 1. Nauč sa anglicky jednoducho

Niekto tvrdí, že angličtina je jeden z najťažších jazykov. Nikto nikdy nepovedal, že niečo čo je hodnotné bude ľahké získať alebo nám rovno padne do lona. Prijmite výzvu naučiť sa anglicky, rozšírte si svoju myseľ a buďte na seba nesmierne hrdí keď to dokážete. Určite už teraz súhlasite, že naučiť sa po anglicky je jednoduchšie než naučiť sa po čínsky či po arabsky.

 1. Kultúrne vyžitie

Obrovské množstvo filmov, hudby, kníh sa vyrába a vydáva v angličtine. Športové prenosy z najdôležitejších súťaží a turajov sú taktiež v angličtine. Keď ovládate angličtinu, môžete pozerať vaše obľúbené seriály a filmy bez tituliek či dabingu, môžete spievať v angličtine vašu obľúbenú pieseň v aute či sprche.

 1. Rozšírte si svoje obzory

Pri učení cuzieho jazyka si rozšírite svoje obzory a posilňujete svoj rozum. Dvojazyčný ľudia majú vyššiu schopnosť riešiť problémy a sú menej roztržitý. Dvojazyčný ľudia sú kreatívnejší, pretože majú k dispozícii dva názvy pre jeden predmet  i objekt, dve frázy pre jednu situáciu.

 1. Cestovanie

Predstavte si, že môžete cestovať do takmer ktorejkoľvek krajiny na svete a viete sa dohodnúť. Práve angličtinou sa dohovoríte v 60 krajinách sveta, ktoré používajú angličtinu ako prvý úradný jazyk. Skoro všetky ostatné krajiny používajú angličtinu ako druhý úradný jazyk. Angličtina otvára dvere k novým dobrodružstvám, na čo ešte čakáte?